Metalo gamyba

Šiuolaikinė metalinių konstrukcijų gamyba ir metalo konstrukcijų panaudojimas

Metalo konstrukcijų statybos projektai paprastai atliekami individualiai. Naudojantis šiuolaikiškomis technologijomis statomi įvairaus dydžio ir formų  pastatai. Projektuojant metalo konstrukcijų statinius architektai gali neribojami patenkinti savo ambicijas, nes tokių pastatų konstrukcija leidžia užtikrinti ne tik didžiausią funkcionalumą, patogią eksploataciją, bet ir pastato estetinę išvaizdą.

Metalinių konstrukcijų gamyba  naudojant automatizuotas projektavimo programas leidžia patenkinti įnoringiausių statytojų ir ambicingiausių architektų poreikius. Pastatai metalo konstrukcijų dėka gali įgauti netikėčiausias formas, funkcionaliai panaudojamos erdvės, mažinami šildomi tūriai.

Metalo konstrukcijų panaudojimas statyboje paplitęs ir dėl to, kad leidžia užtikrinti spartų statybos procesą, kuris nepriklauso nuo metų laiko. Metalo konstrukcijų montavime beveik nenaudojamas rankų darbas, jos yra santykinai lengvos, statybos proceso metu taupomos lėšos brangių mechanizmų nuomai.

Lietuvoje jau plačiai paplitę ir statomi pramoninės bei žemės ūkio paskirties metalo kondtrukcijų pastatai. Užsienio šalyse, pavyzdžiui tokiose kaip Vokietija  metalo konstrukcijos naudojamos dar plačiau, ten statomi net vaikų darželiai, Šveicarijoje, Austrijoje ir Vokietijoje statomi skydiniai gyvenamieji namai.

Metalinių konstrukcijų gamintojai siūlo ir lengvųjų konstrukcijų statinius, kurie gali būti naudojami kaip automobilių salonai ar autoservisai,sandėliai, gamybos cechai, aviacijos pramonės ar remonto dirbtuvės, logistikos kompleksas ar sporto centras. Švedijoje metalo konstrukcijų pastatai naudojami žirgynų įrengimui. Metalo konstrukcijos gali būti apšiltinamos, jų paviršiai gali būti cinkuojami, gali būti dažomi, profiliuojami ir naudojami pavyzdžiui stogų dangoms, taip pat sėkmingai gali būti derinamos ir su kitomis statybinėmis medžiagomis, taip atitikdamos šiuolaikinių statytojų poreikius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *