Kokį katilą rinktis?

Katilai arba kokį šildymo katilą pasirinkti

Statydami būstus privačių namų savininkai namo šildymo sistemai skiria ne visada pakankamą dėmesį. Patalpa skirta šildymui planuojama  kiek įmanoma mažesnė, daugiausiai galvojama  apie gyvenamąsias patalpas, kad jos būtų erdvesnės. Ne visada pamatuojami ir iš pirmo žvilgsnio atrodę privalumai, pasirenkant šildymo sistemą., pavyzdžiui pasirenkant kietu kuru – malkomis kūrenamus katilus. Šios šildymo sistemos tiek įdiegimo tiek eksploatacijos kaštai nėra dideli,  tačiau norint ją įsidiegti dažnai neįvertinama, kad malkoms laikyti bus reikalinga patalpa, kad jos būtų sausos ir šildymas būtų efektyvus. Malkų paruošimui o ir šildymo sistemos priežiūrai ir valymui reikės investuoti nemažai laiko.

Tokiu atveju gal vertėtų rinktis mažiau kasdienės priežiūros reikalaujantį automatizuotą granulėmis kūrenamą katilą. Jis ekonomiškas ir paprastas prižiūrėti. Granulės gaminamos iš pjuvenų, yra ekologiškos, mažiau peleningos, jos ženkliai kaloringesnės už deginamą medieną, todėl jų reikia mažiau.

Norint iš kuro gauti maksimalią naudą, galima pasitelkti akumuliacines talpas, kurios saugo iš šiluminio šaltinio gautą šilumos perteklių. Tačiau kad įsidiegti akumuliacinę talpą teks surasti papildomą apie kvadratinio metro dydžio patalpą jūsų katilinėje.

Jau ne naujiena, kad  vandenį gali šildyti saulės energija. Ant namo stogo įrengti  saulės kolektoriai suderinti su kitomis šildymo sistemomis, gali automatikos pagalba užtikrinti vieningą sistemų veikimą. Naudojant saulės kolektorius taip pat bus neišvengiamai reikalinga akumuliacinė talpa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *