Dažniausi keliautojų užduodami klausimai (6 dalis)

Štai jau šešta dalis mano straipsnio dalis apie dažniausiai užduodamus keliautojų klausimus. Klausimai apima viską, nuo bilietų, iki bagažo ir kitas aktualias temas, ir net kas aktualiausia – pigus skrydziai. Čia pateikiama kuo išsamesnė informacija apie viską su kuo galite susidurti organizuojant savo keliones. Kaip minėjau, šiais straipsniais siekiu padėti jums, kad ateityje nesusidurtumėte su panašiomis situacijomis arba jei ir susidursite žinosite kaip elgtis ir visada turėsite atsakymą į iškilusią problemą. Taigi, toliau pateikiu dar keletą klausimų su atsakymais. Tikiuosi jie tikrai jums pravers ne tik organizuojant keliones, bet ir kelionių metu.

  1. „Ar yra svarbu kaip atsispausdini bilietai: spalvotai ar ne?“ Tikrai jokio skirtumo ar bilietas atspausdintas spalvotas ar nespalvotas. Svarbiausia, kad biliete aiškiai matytųsi svarbiausi dalykai: vardas, pavardė, skrydžio laikas, skrydžio ir lėktuvo numeris bei data.
  2. „Ant bilieto parašyta, kad skrydis 7.30, o vartai užsidaro 6 val. tai kada man reiktų būti oro uoste?“ Jeigu vartai užsidaro 6 val, vadinasi iki to laiko privalote praeiti pro vartus. Jeigu nespėsite, tai vartai užsidarys ir lėktuvas išskris be jūsų. Lietuvoje (Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose) patarinta oro uoste atsidurti prieš maždaug pusantros valandos iki vartai užsidarys. Kitose šalyje anksčiau – prieš kokias 3 ar 4 val. Viskas priklauso nuo oro uosto dydžio ir pačios šalies iš kurios skrendate, kaip pvz Londono oro uoste patartina būti prieš maždaug  3 val, tam, kad suspėtumėt į savo lėktuvą ir išskristumėt.
  3. „Ar skrendant yra taikomos kokios nors nuolaidos su moksleivio, studento ar pensininko pažymėjimu, nes pvz autobusuose taikoma 80 proc. nuolaida?“ Deja, skrydžiams nuolaida netaikoma su moksleivio, studento ar pensininko pažymėjimu. Taip, 80 proc. nuolaida kelionėms taikoma tik autobusuose – tiek miesto viešajame transporte, tiek tarpmiestiniuose ar net kai kuriuose tarptautiniuose autobusuose (ne tik Lietuvos autobusuose, bet ir užsienyje, todėl sekite kur taikomos nuolaidos). Skrydžiam nuolaida taikoma arba tik tada lėktuvo bilietą kai jį perkate prieš metus laiko arba kai yra paskutinės minutės pasiūlymas.
  4. „Kokią nuolaidą lėktuvo skrydžiams gauna invalidumą turintys asmenys?“ kaip ir su moksleivio, studento ar pensininko pažymėjimu, su invalidumo pažymėjimu taip pat netaikoma jokia nuolaida lėktuvo bilietams. Šiuo atveju, nuolaidas galite gauti nebent pačioje šalyje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *