Bankrotai

Pastaruoju metu nemaža dalis organizacijų tampa nemokios, negalėdamos susimokėti skolų jos bankrutuoja.  Kartais kyla klausimų ir ieškoma patarimų kaip šį procesą padaryti ne tokiu skausmingu.

Bankrotai nėra nūdienos išradimas, pirmą kartą šešioliktame amžiuje jie buvo paminėti Italijoje, tikėtina, kad jie neišnyks ir ateityje. Bankrotas gali būti tiek fizinio tiek ir juridinio asmens. Ekonominės krizės sukelia bankrotų bangas. Bankrotai paliečia ne tik smulkias bet ir stambias įmones. Nėra paprasta nustatyti ir vieną priežastį, dėl kurios kyla bankrotai. Ekonominio pakilimo metu tiek fiziniai asmenys tiek ir juridinių asmenų vadovai nesusimąstė, kad pakilimas nesitęs amžinai ir reikia atsargiau elgtis tiek su asmeniniais tiek ir su įmonių finansais, o ypač su rimtais nepamatuotais finansiniais įsipareigojimais, kaip pvz. kreditais. Kreditai paprastai buvo imami nekuriančioms pridėtinės vertės prabangioms transporto priemonėms, nekilnojamam turtui ir ilgainiui jie tapo nepaiteisinusiomis lūkesčių sąnaudomis, kurių pablogėjus situacijai įmonės ar fiziniai asmenys nebeišgali padengti.

Ką reiktų daryti, siekiant nepakliūti į bankroto pinkles. Visų pirma reiktų suprasti kad nieko nėra pastovaus nei pakilimo, nei krizių ir šie procesai vienas kitą vis keičia, todėl pravartu būtų pasinaudoti garsiuoju Demingo principu: planuok, daryk, tikrink, veik, t.y. nuosekliai ir pamatuotai planuoti savo veiklą, stengtis įgyvendinti suplanuotas priemones, nuolat tikrinti ar jos vykdomos tinkamai ir nustačius priemonių vykdymo neatitiktis planuotosioms daryti sprendimus ir priemones jei reikia tobulinti.

Suprantama, kad tiek fizinio tiek juridinio asmens veiklą įtakoja įvairūs veiksniai ir pastebėjus neigiamus pirmuosius požymius skubiai reiktų nustatyti jų atsiradimo priežastis ir stengtis jas pašalinti. Jei tai sunku padaryti savo jėgomis, reiktų pasitelkti kompetetingo specialisto pagalbą.

Jei priimamas sprendimas ir bankrotas neišvengiamas, tai labai svarbu pasirinkti tinkamą bankroto administratorių, kad bankroto  procedūra būtų kuo skaidresnė ir mažiau skausminga.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *